Servis ve Garanti

İstanbul Teknik Servis | Servis Prosedürü

Bu prosedür, modern kliniklerde olduğu gibi giriş, kabul,
ürün testi, onarım ve çıkış olmak üzere dikkatle entegre
edilmiş ve teknolojik açıdan gelişmiş 5 adımdan oluşmaktadır.
Çeşitli zincir üyeleriyle gerçek zamanlı olarak ürüne ilişkin bilgi alışverişi ve
güncellemesi yapılır ve teknisyenler cihazları hızlı bir şekilde onaracak araç ve becerilere sahiptir.

Garanti Koşulları Ve Ürün Teslimat Sözleşmesi:

* Formsuz cihaz teslimatı yapılmaz. Cihaz, formu getirene teslim edilir.

* Servisimizde tamir edilen tüm cihazlar teslim tarihinden itibaren 3 ay işçilik garantilidir.

* Kullanılan veya değiştirilen tüm yedek parçaların garantisi için, teslim tarihinden itibaren yedek parça bazında geçerli olan garanti süreleri uygulanır.

* Verilen garanti cihazın tamamı için geçerli değildir, yedek parçalar ve tamir edilen donanımın tamir edilen bölgesi ile sınırlandırılmıştır.

* Tamir edilen cihazın kritik bölgelerine ve değiştirilen parçaların üzerine garanti etiketi yapıştırılır. Garanti etiketlerinin yırtılması ya da sökülmesi durumunda garanti geçersizdir.

* Kullanım hataları, fiziksel darbeler, sıvı teması gibi dış kaynaklı sebeplerle oluşan arıza tekrarlarında ya da aynı sebeplerle yedek parçaların arızalanması durumunda garanti dışı işlem uygulanır.

* Garanti kapsamında onarılacak ürünlerin ulaşım maliyeti (kurye-kargo v.b) müşteriye aittir.

* Kullanıcı ürünlerinin içerisindeki her türlü datanın yedeğini almak kullanıcının sorumluluğu altındadır, data kayıplarından İSTANBUL TEKNİK SERVİS sorumlu tutulamaz.

* Cihaz üzerinde yer alan lisanssız programların sorumluluğu müşteriye aittir. Aksi müşteri tarafından arıza tespit formunda belirtilmedikçe ürünün içinde yer alan tüm bilgiler servis işlemleri sırasında silinebilir. Yedeklenmeyen bilgilerin silinmesinden İSTANBUL TEKNİK SERVİS sorumlu tutulamaz.

* Arıza onarımı gerçekleştirildikten ve kullanıcıya teslim edildikten sonra oluşacak yazılımsal problemlerden İSTANBUL TEKNİK SERVİS sorumlu tutulamaz.

* Üründe görünür, görünmez fiziksel hataların tespitinde teknisyen raporu esas alınacaktır. Ürün kabul aşamasında yapılan fiziksel kontrollerde görünmesi mümkün olmayan ve bu form üzerinde belirtilmeyen, teknisyen kontrolünde ortaya çıkan fiziksel hatalardan müşteri sorumludur.

* Onarım işlemi yapılmadan önce kullanıcıdan fiyat onayı alınması zorunludur. Cihazın iade istenmesi durumunda ürün teslimatı sırasında belirtilmiş arıza tespit ücreti uygulanır. (30 TL)

* Ödemeler iş bitiminde veya ürün teslimatı esnasında nakit olarak tahsil edilir.

* Servis işlemleri sonucunda cihazın eski arıza düzeyine getirilmesi talep edilemez. Servis işlemleri sırasında cihazlarda kayıtlı bulunan verilerin ve kullanıcıya özgü ayarların kaybolmasından İSTANBUL TEKNİK SERVİS sorumlu tutulamaz.

* Teslim tarihinden başlayarak 1 (bir) ay içinde teslim alınmayan cihazlar için sorumluluk kabul edilmez. Daha sonra alınan cihazlardan günlük 1$ depolama ücreti alınır.

* Tamir süresi 20 (yirmi) iş gününü geçemez. Arızanın 20 (yirmi) iş günü içerisinde giderilememesi halinde, firmamız; malın tamiri tamamlanıncaya kadar, benzer özelliklere sahip başka bir malı tüketicinin kullanımına tahsis etmek zorundadır.

* Herhangi bir uyuşmazlık halinde ürün teslimat sözleşmesinin delil sayılacağını, yukarıdaki tüm hususları okuyup anlayarak rıza gösterdiğimi ve kontrol, bakım, onarım ve gerekli sair işlemlerin yapılmasını gayrikabili rücu kabul ettiğimi beyan ederim.

* Bu formun kullanıcı tarafından imzalanması, ürünü sağlam ve çalışır durumda teslim aldığını gösterir.